dla polskiego Ministerstwa Środowiska. Pomaga firmom w raportowaniu na temat wytwarzanych przez nie odpadów, wykorzystania substancji niebezpiecznych i innych danych środowiskowych.
BDO jest renomowaną firmą audytorską w Polsce świadczącą usługi z zakresu ochrony środowiska dla przedsiębiorstw. Pomagają firmom ograniczać ich wpływ na środowisko, zlecając im to zadanie. sobie. KOBIZE to internetowe narzędzie sprawozdawcze dla polskiego Ministerstwa Środowiska. Pomaga firmom zgłaszać wytwarzane przez nie odpady, stosowanie substancji niebezpiecznych i inne dane dotyczące środowiska. BDO jest renomowaną firmą audytorską w Polsce świadczącą usługi z zakresu ochrony środowiska dla przedsiębiorstw. Pomagają firmom zmniejszyć ich wpływ na środowisko, zlecając im zrobienie tego samodzielnie.
Rodzaje materiałów które można poddać recyklingowi
Polska jest jednym z krajów w Europie o wysokim poziomie ochrony środowiska. Wynika to z faktu, że istnieje wiele praw i przepisów, które pomagają chronić środowisko. Np. każda firma musi zgłosić do KOBIZE i BDO wytwarzanie odpadów.
W tym artykule zbadamy, w jaki sposób firmy mogą przestrzegać przepisów środowiskowych w Polsce. . W artykule skupiamy się na rodzaju unieszkodliwiania, z którego mogą korzystać firmy. Niektóre metody recyklingu różnych materiałów są bardziej powszechne niż inne. Rodzaje materiałów, które można poddać recyklingowi, to metal, szkło i papier. Odpady nadające się do recyklingu, które powstają w wyniku tego procesu, nazywane są szkło-papier-metal lub GPM - odpady. Firmy w Polsce mogą pozbyć się GPM na jeden z trzech sposobów: Wybrana metoda musi zapewniać, że wszystkie substancje niebezpieczne zostaną usunięte lub zredukowane do poziomu bezpiecznego dla środowiska. Firmy często wykorzystują GPM do produkcji nowych materiałów, takich jak nowe szkło, które jest wykorzystywane do budowy budynków i okien. Firmy mogą również wykorzystywać GPM do wytwarzania materiałów energetycznych, takich jak biogaz i nowe paliwo. Wreszcie, firmy mogą albo pozbyć się GPM, albo poddać go recyklingowi. Trzecia metoda jest bardziej powszechna, ponieważ pochodzące z niej odpady nadające się do recyklingu muszą być